Auto Land
Member of NEXUS Automotive International
Promocja na 25-lecie Auto Land

23:08:09|15 sierpnia 2018

***** Auto Land Laureatem nagrody Diamenty Forbes 2017 *****

Amortyzatory - kluczowy element odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo w samochodzie

2607.17

Nadchodzi lato, a Tenneco przypomina kierowcom o tym, że bezpieczeństwo pojazdów zależy także od kontroli amortyzatorów i elementów układu zawieszenia.

Bruksela Do najczęstszych zakupów kierowców wybierających się na wakacje należą nowe klocki hamulcowe oraz opony. Tenneco – światowy dostawca części samochodowych przypomina także, że nie należy zaniedbywać innych, krytycznych dla bezpieczeństwa elementów, to jest amortyzatorów i elementów zawieszenia.

“Amortyzatory i elementy zawieszenia to części, które podlegają nieustannemu zużyciu wskutek codziennej eksploatacji pojazdu; są one komponentami odgrywającymi niezwykle istotną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa kierowcom pojazdów i ich pasażerom,” zdradza Bruce Ronning, wiceprezes i dyrektor generalny Europe Aftermarket, Tenneco. “Rozsądnym rozwiązaniem jest zlecanie kompleksowego przeglądu pojazdu, włącznie z amortyzatorami, układem zawieszenia, oponami oraz układem hamulcowym, przed każdą podróżą wakacyjną.”

Tenneco, producent elementów systemu kontroli jazdy i układu zawieszenia Monroe®, zaleca gruntowny przegląd amortyzatorów po każdorazowym pokonaniu przez pojazd 20 000 kilometrów, oraz jako element towarzyszący innym pracom serwisowym, takim jak wymiana opon, regulacja oraz wymiana/naprawa układu hamowania. Amortyzatory niejednokrotnie ulegają systematycznemu zużyciu – przez co utrudnione jest zaobserwowanie utraty kontroli nad prowadzeniem pojazdu. Zużyte układy mogą przyczyniać się do powstawania różnorodnych problemów związanych z bezpieczeństwem oraz niezawodnością pojazdu, w tym do:

- ograniczonej kontroli nad pojazdem

Czy wiedzieli Państwo, że zużyte amortyzatory oraz inne części układu zawieszenia mogą negatywnie oddziaływać na precyzję kierowania pojazdem oraz jego stabilność, zwiększając przy tym ryzyko utraty kontroli, wpadnięcia w poślizg lub wystąpienia utraty przyczepności podczas jazdy po pokrytej wodą nawierzchni?

- drogi hamowania

Czy wiedzieli Państwo, że prowadzenie pojazdu, którego amortyzatory są zużyte nawet w 50 procentach może znacznie zwiększyć drogę hamowania w niektórych sytuacjach, prowadząc do utrudnionego zatrzymywania awaryjnego?

- zwiększenia zużycia opon

Zużyte amortyzatory mogą wpływać na przyczepność opon do nawierzchni jezdni, powodując nierównomierne i/lub przyspieszone zużycie opon, a także ograniczenie właściwości trakcyjnych i utrudnienie kierowania w niektórych sytuacjach?

 

   

W najpoważniejszych przypadkach zwiększone drgania i wstrząsy spowodowane poważnie zużytymi amortyzatorami mogą negatywnie wpływać na trwałość oraz wydajność innych komponentów, w tym połączeń układu kierowniczego, elementów układu zawieszenia oraz reflektorów. Nierzadkim zjawiskiem jest, iż powtarzające się drgania powodują rozregulowanie reflektorów samochodowych.

Dodatkowe informacje o amortyzatorach i elementach układu zawieszenia oraz ich wpływie na bezpieczeństwo pojazdu można znaleźć na stronie www.monroe.com lub w lokalnym serwisie samochodowym. Przy pomocy floty samochodów do obsługi klienta „B-connected”, Tenneco zapewnia serwisom samochodowym bezpośredni dostęp do zasobów technicznych oraz informacji o najnowszych technologiach z zakresu układu zawieszenia oraz elementów kontroli jazdy. Więcej informacji o flocie można znaleźć na stronie Monroe.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Panel pracownika Auto Land

informacje

projekt i realizacja: Artneo.pl Artneo

W górę
Tweety na temat @autolandpolska
Pomoc zdalna Pomoc zdalna