Olej EDGE 5W-30 M - produkt przeznaczony  jest do nowoczesnych, wysilonych silników o mniejszej pojemności i spełnia najnowszą specyfikację normy BMW Longlife-04.

Jest odpowiedzią na coraz bardziej powszechny trend downsizingu silników. Konstruktorzy samochodów nieustannie przekraczają granice technologii i inżynierii. Coraz mniejsze pojemności skokowe silników idą w parze z coraz lepszymi osiągami. To oznacza coraz większe obciążenia tych jednostek i większe wymagania wobec oleju silnikowego. Dodatkowo modyfikuje swoje właściwości w trakcie pracy w silniku, by stać się odporniejszym na obciążenia. Nie dopuszczając do kontaktu metalowych elementów, zmniejsza tarcie i uwalnia maksymalną moc silnika.
 
Castrol EDGE 5W-30 M jest przeznaczony do silników benzynowych i Diesla, dla których ich producenci zalecają stosowanie oleju silnikowego w jakości ACEA C3 i lepkości 5W-30. Został zaakceptowany do silników wymagających specyfikacji MB-Approval 229.52 w lepkości 5W-30. Pozwala on zmniejszyć zużycie paliwa o 1 proc. w stosunku do wymagań tej normy, przez co redukuje także ślad węglowy zostawiany przez samochód. Spełnia normę BMW Longlife-04. Najnowsze wydanie tej normy przewiduje testy w turbodoładowanym silniku BMW N20 – wcześniej oleje były badane w atmosferycznej jednostce N52. Turbodoładowanie oznacza większe ciśnienie w silniku i większe obciążenie dla oleju.
 
Produkt spełnia także normę API SN Plus, co oznacza, że redukuje zjawisko zbyt wczesnego zapłonu w silnikach małych pojemności z turbodoładowaniem.
 
Castrol EDGE 5W-30 – specyfikacje: SAE 5W-30; API SN Plus; ACEA C3; BMW Longlife-04; MB-Approval 229.31/ 229.51/ 229.52
 
Do pobrania: Karta charakterystyki